17 жовтня 2016 року Президент України підписав Указ № 467/2016 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Цим указом застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів («Санкції») до ряду осіб, пов'язаних з анексією Криму та агресією на Донбасі, було подовжено на ще один рік та перелік таких осіб було розширено.

Наразі Санкції застосовуються приблизно до 1 000 фізичних та 400 юридичних осіб - переважно з Росії, проте є й з інших країн.

Перелік осіб, до який застосовуються Санкції, було, зокрема, доповнено деякими російськими платіжними системами, близько 30 російськими банками, деякими російськими авіакомпаніями. Як і раніше, Санкції включають блокування активів, заборону на здійснення певних видів діяльності, обмеження права банків користуватися і розпоряджатися їхнім майном, а також заборону надання фінансування, гарантій тощо.

Указ набирає чинності з 31 жовтня 2016 року.

  • Повний перелік юридичних осіб, до яких застосовуються Санкції з 2015 року, можна знайти тут.
  • Повний перелік фізичних осіб, до яких застосовуються Санкції з 2015 року, можна зайти за цим посиланням.
  • Повний текст Указу та додаткові переліки юридичних та фізичних осіб, до яких застосовуються Санкції, можна знайти тут.