04 лютого 2015 р. набрала чинності Постанова № 23 Кабінету Міністрів Україні від 30 січня 2015 р. «Про зупинення дії окремих положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації» (далі — «Постанова № 23»).

Як передбачається Постановою № 23, з 01 березня 2015 р. зупиняється дія положень Угоди між Урядом Російської Федерації та Урядом України про безвізові поїздки громадян Російської Федерації та України від 16 січня 1997 р. (далі — «Угода»), відповідно до яких громадяни Російської Федерації можуть в'їжджати, виїжджати, прямувати транзитом, перебувати і пересуватися територією України на підставі [внутрішнього] паспорта громадянина Російської Федерації або свідоцтва про народження (для дітей віком до 14 років) із зазначенням належності до громадянства Російської Федерації.

Таким чином, починаючи з 01 березня 2015 р. громадяни Російської Федерації зможуть в'їжджати, виїжджати, прямувати транзитом, перебувати і пересуватися територією України лише на підставі паспортів для виїзду за кордон.

Запроваджене обмеження буде діяти до прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про припинення існування умов, передбачених статтею 6 Угоди – необхідність забезпечення безпеки держави, збереження громадського порядку або охорони здоров’я населення.