Нова постанова № 718 Правління Національного банку України ("НБУ") від 22 жовтня 2015 ("Постанова") вступає в силу з 23 жовтня 2015 року.

Постанова змінює та доповнює діючу «антикризову» Постанову НБУ № 581 від 3 вересня 2015 року. Відповідно до прес-релізу НБУ, метою Постанови є зростання надходжень іноземної валюти в Україну.

Відтепер вимога щодо обов’язкового продажу 75% надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб (крім уповноважених банків), фізичних осіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв) не розповсюджується на:

  • проекти, що здійснюються на підставі угод про участь України в міжнародних програмах Європейського союзу;
  • кошти, отримані у вигляді грантів від міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, на користь юридичної особи-резидента, що отримує фінансування за рахунок таких грантів та в органах управління якої бере участь Уряд України, а також;
  • кошти, що надійшли як грошове забезпечення (гарантійний внесок) участі нерезидента в аукціоні (торгах) з приватизації державного майна на рахунки організатора аукціону (торгів).

Існуючі заборони на реєстрацію змін у міжнародних кредитних договорах відтепер не застосовуються у випадках, коли:

  • первісний кредитор або первісний позичальник замінюється у зв’язку з його ліквідацією та/або приєднанням;
  • позику було надано резиденту за участю іноземного експортно-кредитного агентства;
  • зміни направлені на дострокове погашення позики та/або скорочення строків виконання зобов’язання перед міжнародними фінансовими організаціями.

Постанова № 581 залишається чинною до 4 грудня 2015 включно.