On Amending Some Legislative Acts of Ukraine Related to Identification of Ultimate Beneficiaries of Legal Entities and Public Figures

25 травня 2015 року спливає термін подання інформації про бенефіціарних власників українських компаній, зареєстрованих до 25 листопада 2014 року.

Як ми повідомляли раніше, 14 жовтня минулого року Верховна Рада України прийняла Закон України № 1701-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», який запровадив, зокрема, вимогу щодо подання державному реєстратору інформації про вигодоодержувача української юридичної особи.

Юридичним особам, зареєстрованим до набуття чинності Законом України № 1701-VII, тобто до 25 листопада 2014 року, було надано перехідний період строком на 6 місяців, протягом яких вони мали подати державному реєстратору зазначені відомості. Це означає, що до 25 травня 2015 року таким українським компаніям необхідно подати державному реєстратору шляхом заповнення та подання реєстраційної картки, зокрема, таку інформацію:

  • про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник — юридична особа;
  • про структуру власності засновників — юридичних осіб, яка дає можливість встановити фізичних осіб — власників істотної участі цих юридичних осіб.

Згідно зі ст. 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення України неподання юридичною особою державному реєстратору передбаченої Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» інформації про вигодоодержувача юридичної особи тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу в розмірі 300–500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 гривень).