Як ми повідомляли раніше, 25 травня 2015 спливав термін подання українськими юридичними особами відомостей про їх кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи. Однак, в зв’язку з тим, що значна кількість компаній не встигала подати вчасно таку інформацію, був терміново підготовлений проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» (далі – «Закон»).  Закон був прийнятий Верховною Радою України 21 травня 2015 року та набув чинності з 26 травня 2015 р.

Закон передбачає продовження з 25 травня 2015 р. до 25 вересня 2015 р. кінцевого строку для подання державному реєстратору відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичними особами. Закон також звільнив від обов’язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників, зокрема, релігійні організації  та юридичні особи, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо останні є  кінцевими бенефіціарними власниками таких юридичних осіб.

Крім цього Закон врегулював ситуацію відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), - тепер у таких випадках державному реєстратору подаються відомості про його відсутність.

У разі неподання юридичною особою (крім юридичних осіб, звільнених від такого обов’язку)  інформації щодо кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність до 25 вересня 2015 р., на керівника такої юридичної особи буде накладатися штраф в розмірі 300–500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 гривень).