Постанова № 160 прийнята на заміну раніше прийнятої «антикризової» Постанови НБУ № 758 від 1 грудня 2014 року, зі змінами, яка втрачає свою силу. Загалом Постановою № 160 продовжено «антикризові» обмеження, встановлені раніше НБУ та також запроваджує ряд нових обмежень.

Серед обмежень дію яких продовжено:  

  • вимога щодо обов’язкового продажу 75% надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб (крім уповноважених банків), фізичних осіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв);
  • операції в іноземній валюті з повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами;
  • заборона дострокового погашення кредитів з деякими винятками.

Серед нових обмежень:  

  • Банкам заборонено надавати кредити в національній валюти (включаючи пролонгацію раніше наданих відкритих кредитних ліній), якщо в забезпечення зобов’язань за такими кредитами надано майновими права на кошти в іноземній валюті.
  • Банкам заборонено купувати іноземну валюту для клієнтів, які мають наявні кошти в іноземній валюті, розміщені на поточних та депозитних рахунках в банках. Постановою встановлено ряд виключень щодо цього обмеження.
  • Постанова встановлює вимоги щодо подачі додаткових документів для підтвердження купівлі/платежів у іноземній валюті у сумі понад 50 000 доларів США. Зокрема, за імпортними операціями необхідно подати довідку Державної фіскальної служби України про відсутність заборгованості з податків; додаткові документи і обмеження встановлені щодо операцій з цінними паперами.
  • Банкам заборонено купувати та перераховувати іноземну валюту з метою зменшення статутних капіталів юридичних осіб, та виходу з господарських товариств іноземних інвесторів.
  • Встановлено ряд обмежень щодо операцій з продажу банківських металів.

Постанова 160 діє до 3 червня 2015 року. Постановою НБУ № 161 також внесено ряд змін щодо існуючих обмежень за валютними операціями. Зокрема, Постановою 161 передбачено необхідність отримувати акт цінової експертизи щодо договорів про імпорт послуг, якщо їх загальна вартість перевищує 25 000 євро (раніше така сума становила 50 000 Євро).