Çin

ABD Savunma Bakanlığı tarafından, China Construction Technology Co. Ltd. (CCTC), China International Engineering Consulting Corp. (CIECC), China National Offshore Oil Corp. (CNOOC), Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC)’den ibaret dört teşebbüs Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası tahtındaki “Komünist Çin Askeri Teşebbüsleri” listesi kapsamına alınmıştır.

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (“OFAC”), Venezuela hükümetinin internet içeriğini izlemesine ve kısıtlamasına yardım ettiği gerekçesiyle, Çin Ulusal Elektronik İthalat ve İhracat Şirketini (CEIEC) “Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar” (“SDN”) listesi kapsamına almıştır.

ABD Gümrük ve Sınır Koruması (“CBP”), Sincan Üretim ve İnşaat Birliklerinin (“XPCC”) zorla çalıştırma raporlarına dayanarak, ABD'ye ithal edilen XPCC pamuk ve pamuk ürünleri için alıkoyma kararı almıştır. İthalatçıların bahsi geçen ürünlerin zorla çalıştırma ile üretilmediğini kanıtlaması durumunda verilen karar kapsamında alıkonulan ürünlerin CBP tarafından serbest bırakılacağı değerlendirilmektedir.

Meksika

OFAC, Meksika'da bir ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (“DEA”) ajanının cinayetinin organize edilmesi ile suçlanan Meksika asıllı bir gerçek kişiye yaptırım kararı almıştır. Ayrıca, OFAC Kolombiya’da Clan del Golfo’yu destekledikleri gerekçesiyle; bir gerçek kişiye, iş birliğinde bulunduğu diğer üç gerçek kişiye ve dört ilişkili teşebbüse yaptırım kararı almıştır.

Libya

OFAC, Libya’daki sivillerin cinayetinden, işkenceye maruz bırakılmalarından ve zorla yok edilmelerinden sorumlu oldukları gerekçesiyle, Libya'daki Kaniyat milislerini ve liderini SDN listesi kapsamına almıştır.