Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 768-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання», прийнятий Парламентом 26 листопада 2015 року.

Закон сприятиме поліпшенню стану забезпечення та захисту прав і свобод людей, що знаходяться під слідством, зменшенню строків тримання в слідчих ізоляторах громадян, які перебувають під слідством та судом, відновленню прав та законних інтересів осіб засуджених до позбавлення волі, права яких були значно обмежені під час утримання під вартою; кримінального переслідування. Він також стимулюватиме правоохоронні органи та суди до оперативного розслідування та розгляду кримінальних проваджень та значно зменшить можливості для необґрунтованого тривалого утримання осіб у слідчих ізоляторах.

Документ також забезпечить приведення умов утримання під вартою та економію бюджетних коштів у зв’язку зі скороченням кількості людей, які утримуються в слідчих ізоляторах, у відповідність з міжнародними стандартами.

Однак, на думку Ірини Кузиної, адвоката, керівника Харківського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери», закон стимулюватиме обвинувачених вести себе в процесі недобросовісно, затягуючи судовий розгляд численними та необґрунтованими клопотаннями, відводами, вимогами замінити адвоката та інше – з метою проведення меншого часу в місцях несвободи у підсумку.