23 жовтня 2015 року набрала чинності Постанова Правління Національного банку України № 718 від 22 жовтня 2015 року, яка скасовує окремі валютні обмеження, встановлені Постановою Правління Національного банку України № 581 від 3 вересня 2015 року.

Так, НБУ скасував обов’язковий продаж на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті: 

  • за проектами, що здійснюються на підставі угод між Україною і Європейським Союзом про участь України в міжнародних програмах Європейського Союзу;
  • у вигляді грантів від міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, на користь юридичної особи-резидента, фінансування якої здійснюється за рахунок таких грантів та в органах управління якої бере участь Уряд України; 
  • що надійшли як грошове забезпечення (гарантійний внесок) участі нерезидента в аукціоні (торгах) з приватизації державного майна на рахунки організатора такого аукціону (торгів). 

Відповідно до Постанови НБУ № 581 уповноваженим банкам заборонено знімати з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних вимог у валюті. У зв’язку з набранням чинності Постанови НБУ № 718 така вимога не поширюватиметься на операції операторів телекомунікацій з оплати міжнародних телекомунікаційних послуг (міжнародного роумінгу та пропуску міжнародного трафіку). 

Також варто зазначити, що НБУ дозволив проведення реєстрації змін до кредитних договорів в іноземній валюті, якщо зміна первісного кредитора пов’язана з його ліквідацією та приєднанням до нового кредитора- правонаступника. НБУ здійснює також реєстрацію кредитних договорів, за якими кредит наданий резиденту-позичальнику за участю іноземного експортно- кредитного агентства.

Крім цього, НБУ скасував обмеження щодо видачі готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати. Поки Постанова не набрала чинності, видача готівкових коштів у національній валюті обмежувалася 300 тис. грн. на добу на одного клієнта.