7 лютого 2017 року Міністр фінансів України та Посол США в Україні підписали угоду щодо виконання Україною положень Федерального Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) (надалі – «Угода»). За повідомленням Міністерства фінансів України угода базується на модельній угоді 1В.

FATCA передбачає зобов’язання іноземних фінансових установ зареєструватися у Службі внутрішніх доходів США (IRS) та надавати інформацію щодо рахунків громадян США та компаній, в яких громадяни США володіють значною часткою.

Багато українських банків вже багато років виконують вимоги FATCA добровільно. Як тільки Угода вступить в силу, виконання положень FATCA стане обов’язковим для всіх українських банків, страхових компаній та інших фінансових установ, які будуть повинні надавати інформацію щодо Підздвітних Рахунків [Reportable Accounts] уповноваженим державним органам України, де вона буде збиратися та передаватися до IRS в автоматичному режимі.. FATCA дозволяє IRS здійснювати перевірки фінансових звітів громадян США та корпорацій.

Угода повинна бути ратифікована парламентом України шляхом прийняття закону щоб стати обов’язковою в Україні. Всі необхідні закони та підзаконні нормативні акти також будуть прийняті в майбутньому.

Ми будемо стежити за розвитком подій та триматимемо Вас у курсі справ.