31 березня 2015 року Кабінет Міністрів України (далі - "КМУ") прийняв зміни(далі - "Зміни") до "Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України", затвердженого Постановою КМУ № 150 від 15 лютого 2012 року. 

Нові строки перебування

Відповідно до Змін, іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території:

  • протягом наданого візою дозволу в межах строку дії візи (для іноземців, яким потрібна віза для в'їзду в Україну);
  • не більш як сукупно 90 днів протягом 180 днів (для іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в'їзду), якщо інший строк перебування не визначено міжнародними договорами України (зокрема, угодами про безвізові поїздки громадян);  
  • на період дії візи, але не більш як сукупно 90 днів протягом 180 днів (у разі в'їзду за візою, оформленою до 11 вересня 2011 року).

Таким чином, іноземці та особи без громадянства, які не потребують візи для в’їзду в Україну, можуть перебувати в Україні до 90 днів у будь-який 180-денний період.

Обчислення строків перебування

Відповідно до Змін, Міністерством внутрішніх справ України має бути додатково встановлений порядок обчислення строків перебування іноземців та осіб без громадянства, яким не потрібна віза для в'їзду, на території України. 

До прийняття Змін 180-денний період, у межах якого іноземець/особа без громадянства міг перебувати на території України, рахувався з дати першого в'їзду іноземця/особи без громадянства на територію України.

За інформацією представників Державної прикордонної служби України, тепер 180-денний період рахується ретроспективно кожного разу у момент виїзду іноземця/особи без громадянства з території України починаючи з дня (включаючи день) виїзду іноземця/особи без громадянства.  Іншими словами, іноземець/особа без громадянства має перебувати на території України в межах цього періоду сукупно не більше 90 днів.